Tuesday, 24 May 2011

Miesas un gara veselība – laimīgas ģimenes pamats! Žurnālistes Ilzes Puķes saruna ar Leonīdu Paturski

Domāju, ka ikvienam no mums, parādoties vai saasinoties dažādām veselības problēmām, ir nācies meklēt gan tradicionālās, gan netradicionālās medicīnas pakalpojumus, kā arī, laika vai līdzekļu trūkuma dēļ nodarboties ar pašdiagnosticēšanos un pašārstēšanos, kas parasti gan pie veiksmīga rezultāta nenoved. Kur meklēt optimālāko risinājumu un kā rast rezultatīvus ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumus visai ģimenei? Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, devos uz Irēnas Paturskas Ģimenes Veselības Centru, kur jau daudzus gadus strādā šī brīnišķīgā ģimenes ārste un pediatre, kā arī neskaitāmi citi lieliski sava aroda pratēji.
Sarunā ar veselības centra pārstāvi Leonīdu Paturski, kas izvērtās garāka un atklātāka par iecerēto, viennozīmīgi sapratu, ka beidzot esmu atradusi medicīnas iestādi, kur vajadzības gadījumos meklēt palīdzību gan savas, gan visas ģimenes fizisko un emocionālo veselības problēmu risināšanā.
Nākot pie Jums, izpētīju jūsu mājas lapā publicēto speciālistu sniegto pakalpojumu amplitūdu, kas sevī ietver visplašāko iespēju spektru, ieskaitot ne tikai tradicionālo, bet arī netradicionālo medicīnu. Vai tas viss kopumā nozīmē – visas ģimenes veselības uzturēšanu veiksmīgā formā?
Mūsu ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumu centrs savas durvis vēra 2005. gadā, un toreiz mēs uzreiz nolēmām, ka tie būs pakalpojumi visai ģimenei – ne tikai bērniem un māmiņām, bet arī pārējiem ģimenes locekļiem, piemēram, tētiem, vecmāmiņām, vectētiņiem utt., un palīdzība būs ne tikai konkrēta medicīniska ārstēšana, bet arī harmonisku attiecību profilakse, kas vienkārši nozīmē visiem kopā dzīvot kvalitatīvāk un sakārtotāk. Nereti darbā un skolas gaitās mēs ‘’izsmeļamies’’, un mājām ir jābūt tai vietai, kur smelties pozitīvā spēka lādiņu un regulēt savstarpējās attiecības gan iekšēji, gan ar ārpasauli. Tas arī vispirms nosaka to, kā mēs izvēlamies savus darbiniekus, jo ģimenes ārstam ir nepieciešamas ne tikai profesionālas zināšanas, bet arī vispārējs, pozitīvs skats uz dzīvi, ko šajos laikos ne vienmēr ir viegli saglabāt un sniegt tālāk saviem pacientiem. Starp citu, piektdienu vakaros pie mums notiek nodarbības, kas ir vērstas tieši uz ikviena cilvēka emocionālo un enerģisko atjaunošanos. Daloties ar daudzām tehnikām te tiek praktizētas dažādas ezoteriskas metodes, kas ļauj cilvēkiem paaugstināt emocionālo līmeni un saglabāt pozitīvu skatu uz dzīvi. Nodarbības vada centra vadītāja dr.Irēna Paturska.
Tagad tik daudz un visur runā par šo pozitīvo domāšanu. Bet mūsu laikos to saglabāt taču nemaz nav tik viegli!


Tā ir taisnība. Daloties ar pozitīvo domāšanu var cilvēki, kuriem tā ir iekšēja pasaules izjūta, jo viņi citādi vairs neprot dzīvot. Mūsu veselības centrā ir īpašas prasības pret ģimenes ārstiem, jo tie vienlaicīgi kļūst arī par labiem pacientu ģimenes draugiem, paraleli risinot ne tikai akūtas saslimšanas, bet arī saprotot, kurā mirklī ‘’deg’’ attiecības ģimenē. Un vizīšu laikā ir jāaprunājas ar katru no mājiniekiem, sniedzot padomus, kā rīkoties situācijās, kas nav tiešā veidā saistītas ar veselības saglabāšanu, bet var būt gan pārslodze, gan stress, gan nenokārtotas kredītu saistības utt., un ārstiem kā medijiem ir jānes labās ziņas no ārpasaules. Jo tā taču ir vispārzināma patiesība – kā mēs izturamies pret dzīvi, tā mums arī atbild, un, ja esam pozitīvi, tad saule ik dienas arī mums smaida pretim. Kontaktēties ar bērniem nereti ir vieglāk, taču, ja, piemēram, pieaugušais ir zaudējis darbu, tad jāsāk domāt un runāt, ko varētu iesākt, lai to atrastu, nevis nemitīgi gausties par dzīvi un krist izmisumā, un kopā ar mūsu darbiniekiem tas ir izdarāms daudz vieglāk. Protams, atrast pozitīvo stīgu reizēm ir ļoti grūti un tas nav sasniedzams uzreiz un vienā dienā, taču palēnām tas notiek gandrīz vienmēr.
Hmm, piemēram, man reizēm šķiet, ka ar manu fizisko veselību viss ir kārtībā, taču iedvesmas pārpilnais skats uz dzīvi ir zudis. Ko tādos brīžos iesākt?
Jāteic, ka psihologa un psihoterapeita pakalpojumus mēs piesaistām vien tad, ja redzam, ka pacients ir dziļā depresijā un bez medikamentozām devām izeja no situācijas nav iespējama. Tad speciālisti novērtē, cik dziļa ir šī patoloģija, ko kopā risina ar ģimenes ārstu un rehabilitologu, kad, izmantojot dažādas tehnikas, notiek sabalansēta ārstēšana. Kad pacientam paliek labāk, viņam tiek piedāvāts apmeklēt praktiskās nodarbības, kur pacientiem bez rehabilitācijas ir iespējas komunicēt savā starpā, un, ja, piemēram, kaut 3 cilvēkiem ir vērojami uzlabojumi, tad pozitīvais efekts savstarpēji saglabājas līdz pat 5 dienām. Šāda grupu meditācija ir īpaši populāra Austrumos, jo tā dod spēku pārējiem cilvēkiem, nonākot saskarsmē ar Kosmosu un ar dabu, ko rietumu civilizācijas cilvēks nereti piemirst, nonākot informācijas izolētībā no pasaulē ierastās lietu kārtības.
Tātad Jūsu centrā tiek apvienota gan tradicionālā, gan netradicionālā medicīna?
Jā, mēs mēģinām tās apvienot, taču katrs gadījums ir atsevišķs – teiksim, ja pacientam ir akūta slimība, varbūt pat kāda patoloģija, tad, protams, bez ierastiem tradicionāliem medikamentiem un tabletēm neiztikt, un varbūt finālā pat ir nepieciešama operācija. Taču jautājums vispirmām kārtām ir par to, ka primāri ir jāatrod cēlonis saslimšanai.
Diemžēl tradicionālā medicīna ir ļoti vērsta uz simptomu ārstēšanu – piemēram, ja mums sāp kakls vai ir paaugstināta temperatūra, tad mēs vienkārši iedzeram kādu medikamentu un gaidām rezultātus, bet neaizdomājamies, ka saslimšanas iemesls var būt vecums, pazemināta imunitāte, problēmas attiecībās, stress vai arī pārāk intensīva fiziska slodze. Arī pret muguras sāpēm, no kā nereti izvēršam milzu problēmas, reizēm noder pavisam vienkāršas pastaigas svaigā gaisā, tāpat pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka ikdienā lietojam par maz šķidruma, kas noteikti nav kafija, bet tēja un sulas.
Vai cilvēkos dažreiz nav vērojama skepse pret netradicionālo medicīnu?
Jebkurai ārstēšanas pieejai ir jābūt kompleksai, tas ir, sistēmiskai.
Mēs neesam austrumnieki, kas sevi ārstē tikai pēc vienas metodes, un mēs visi esam bezgala kritiski, ārkārtīgi rūpīgi izvērtējot daudzo ārstniecības metožu klāstu, kas mūslaikos Latvijā tiek piedāvātas. Līdz ar to kā mediķi esam saprotoši, ka pacienti pēc vizītes pie mums vēlas iegūt ko ‘’taustāmu un apskatāmu.’’ Ar datordiagnostikas palīdzību parādām ne tikai diagnosticētos rezultātus, bet sniedzam arī izdruku par izmeklēšanas slēdzieniem, kas ir pārskats par orgānu stāvokli, kur tiek norādītas potenciālas problēmas un ārstēšanas ieteikumi. Un katra paša ziņā ir šos padomus ņemt vērā vai arī ‘’laist gar ausīm’’. Bez tam pastāv iespēja ar visiem veselības centra speciālistiem komunicēt ar interneta starpniecību, mūsu mājas lapā uzdodot konkrētus jautājumus.
Otrs ‘’taustāmais’’, ko mēs piedāvājam, ir specializētie imūnās sistēmas rehabilitācijas kursi izmantojot transfer faktorus, kas gan nav pakalpojums, bet diezgan ekskluzīvi uztura bagātinātāji, kas palīdz atjaunot imūnsistēmas darbību, kura lielākai cilvēku daļai ir novājināta un darbojas ar 30 – 40 % efektivitāti (pirmavots Pasaules Veselības organizācijas pētījums). Transfer faktori apmāca imūno sistēmu rīkoties pareizi un efektīvi, un gandrīz vienmēr tas sniedz labus rezultātus. To lietošana ir absolūti nekaitīga, nav blakus efektu un norodas atkarība.
Nākot pie Jums, man radās ideja pēc vizītes iegriezties aptiekā un nopirkt kādus organismu spēcinošus vitamīnus. Ko par to sakāt?
Patiesībā cilvēki krietni par maz novērtē depresijas sindromus sevī, kā arī negatīvās emocijas nesējus, ko veicina atpūtas trūkums un neapzinās, ka ar vienkāršiem vitamīniem reizēm nebūs līdzēts. Arī toksīni mūsu organismā ir kaitēklis, ko vajadzētu laicīgi identificēt un no tiem tikt vaļā, taču to nevar paveikt ar vienkāršu vitamīnu lietošanu. Piemēram, C vitamīns dažiem orgāniem ir ļoti nepieciešams, taču mēs tikpat labi varam uzturā lietot citronus un citus citrusaugus, bet tikai no tā vien veselība un garastāvoklis neuzlabosies. Tas, protams, katram cilvēkam ir ļoti individuāli, jo mūsu organismam ir nepieciešams ne tikai C vitamīns, bet arī cinks, dzelzs, selēns utt, ko mēs dabīgā veidā nevaram nopirkt, jo dzīvojam tādā reģionā, kur, atšķirībā no citām zemēm, šie elementi augļos un dārzeņos ir sastopami daudz mazāk kā dienvidos, jo mums vienkārši pietrūkst saules, no kā smeļamies enerģiju.
Tādā gadījumā, kā Jūs man vispirms ieteiktu rīkoties?
Mans ieteikums ir pavisam vienkāršs – veikt dienā vienu vai divus pozitīvās enerģijas vingrinājumus, kas būtībā ir pavisam vienkārši. Un proti –uzsākot katru rītu, pateikt skanīgu- paldies - kādam ģimenes loceklim, kolēģim, draugam un sociumam, kas pacels ārējo, pozitīvo domāšanas fonu, un iesaku to pašu paveikt arī vakaros pirms gulētiešanas. Protams, pārlieku izcili rezultāti nebūs jūtami vienā dienā, taču mēs patiešām esam tādi, kā domājam un raugāmies uz dzīvi!
Vai Jūsu ģimenes veselības centrā pēc palīdzības var griezties cilvēki no visas Rīgas?
Protams, lielākā daļa pacientu ir tepat Purvciemā un Pļavniekos dzīvojošie, taču ceļu pie mums ir atraduši arī cilvēki no Rīgas centra, Pārdaugavas un Jūrmalas. Ja pie mums patīk, tad pacienti noteikti atgriežas un mūsu speciālisti dodas mājas vizītēs uz jebkuru Rīgas rajonu. Bez tam ārstniecības un rehabilitācijas centra adrese ir Rīgā, Burtnieku ielā 36a, un pie šī nama ir iespējama ērta un ilgstoša transporta novietošana.
Mūsu galvenā misija- rūpēties par visu Latvijas iedzīvotāju fiziskās, emocionālās un garīgās veselības nostiprināšanu, un mēs esam par laimīgām un veselīgām ģimenēm!

"I.Paturskas Ģimenes Veselības Centrs"
Burtnieku 36a, Rīgā, LV-1084
tālr. 67817527
mob. 28452835
irena.smartmedical.eu

No comments:

Post a Comment